Durmaz’ın 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla mesajı..

Durmaz’ın 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla mesajı..

Durmaz’ın 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla mesajı..
 Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ,  Dünya  tiyatrolar günü dolayısıyla yayınladıgı mesajında, Trajedi, komedi, dram, opera ya da müzikal gibi farklı tür ve sahne çeşitleriyle kah güldürerek kah hüzünlendirerek topluma ayna tutan tiyatro eserleri, bütün  her yerde insanların ilgisi ve alakası  çok fazladır.
Mesajında tiyatronun geçmişten bugüne hayata ve insana dair ne varsa sahneye koyarken izleyici ile oyuncuyu aynı çatı altında ortak bir hissiyatta buluşturan etkili sanat dallarından biri olduğunu vurguladı.
Zengin tiyatro birikimine sahip Türkiye’de de her yaş ve her kesimden tiyatroya yoğun bir ilginin olduğunu görmekten mutluluk  duyuyorum.
Tiyatro sanatının büyük sorumluluğunu hissederek toplumumuza örnek olmayı kendisine görev sayan, milli ve manevi değerlerimiz ile kültürümüzü özümseyerek ülkemizin sanat hayatına katkı sağlayan tüm sanatçılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.
Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ,  Tiyatro sanatçılarımızın, çalışanlarımızın ve sanat severlerimizin Dünya Tiyatro Günü’nü kutluyor, Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.