DURMAZ’ın, 18 Mart Çanakkale zaferi 106.yıl mesajı ….

DURMAZ’ın, 18 Mart Çanakkale zaferi 106.yıl mesajı ….

Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin Durmaz’ın 18 mart mesajı..
Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ, ”18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü” dolayısıyla yayımladığı mesajda, 18 Mart 1915’te Mehmetçik’in tarihe altın harflerle, silinmeyecek şekilde ”Çanakkale Geçilmez”i yazdırdığını belirterek, 18 Mart’ın yedi düvelin yenilmez armadasıyla büyük bir hüsrana uğratıldığı Çanakkale Deniz Zaferi’nin tarihe yazıldığı gün olduğunu ifade etti.
Milletin kahraman evlatları Mehmetçiklerin tarihe şanla, şerefle, kanla yazdığı, ”Çanakkale geçilmez”i tüm dünyaya öğrettikleri şanlı destanın günü olduğuna dikkati çeken DURMAZ, vatanın kurtuluşu ve bağımsızlığı için Edirne’den Kars’a, Mersin’den Sinop’a, vatanın doğusundan batısından, kuzeyinden güneyinden dili, dini, mezhebi, etnik kökeni ne olursa olsun vatan evlatlarının canlarını, kanlarını seve seve verdikleri bu şanlı günün, milletin birlik ve beraberliğinin en büyük timsali olduğunu bildirdi.
Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ, 18 Mart’ın, Kurtuluş Savaşı’nın ilk meşalesinin, ”Ya İstiklal Ya Ölüm” hareketinin ateşlendiği gün olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: ”Bu meşaleyi ateşleyenler de Çanakkale’de yatan şehitlerimizdir. Binlerce Mehmetçik, Türk milletinin bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü, birliği ve dirliği için işgal kuvvetlerine karşı mücadele vermiş, vatanın her tarafında destanlar yazılmış, işgalci güçler büyük fedakarlıklarla vatan topraklarından kovulmuştur. Vatan toprakları, aziz milletimizin binlerce vatan evladının şehitlik mertebesine erişmesiyle bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu vatan bize, şehitlerimizin armağanıdır. Bugün bu topraklarda birlik ve beraberlik içinde bağımsız yaşıyorsak, al bayrağımız göklerde özgürce dalgalanıyorsa, bunu şehitlerimize borçluyuz. Vatanımızda özgür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan tüm şehitlerimize karşı borcumuz, Türkiye’yi Büyük Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesine çıkarmaktır. Bu da ülkemizi daha zengin hale getirmekle, ekonomimizi güçlendirmekte Bizim Parti olarak kararlıyız.
Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ,  Türkiye’nin tarihindeki en şerefli sayfalarından birini yad ettiğini ifade etti. Şehitlerin sadece vatanı korumakla kalmadığını aynı zamanda dünya tarihinin de yönünü değiştirdiklerini vurgulayan DURMAZ, açıklamasında şunları kaydetti: ”Çanakkale ruhu, bugün bizim millet olarak kardeşliğimizin, sahip olduğumuz birlik ve beraberliğin ne kadar sağlam temeller üzerine oturduğunun en müstesna örneğidir. Ancak tam da bugünlerde Türkiye, Çanakkale savaşlarında yakalanan birlik ve beraberliğe, kazanma azmine ve kardeşliğe çok güçlü bir özlem duymaktadır. Milletimizin vatanına duyduğu aşk ve sadakat, şehitlerimizin aziz hatırasıyla birlikte bu topraklarda yaşamaya devam edecektir. Çanakkale ruhunu, kutlu bir emanet gibi gönüllerimizde gururla taşıyacak, yeni nesillere miras bırakacağız.”
Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ, vatanının bağımsızlığı, milletin birliği ve bütünlüğü için başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere kendini bu yola adayan tüm kahramanları ve kanlarını, canlarını seve seve veren tüm şehitleri bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum, Allah’tan rahmet dililiyorum..