DURMAZ, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı..

DURMAZ, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı..

DURMAZ, Ramazan  Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı..
 
Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ, Bayram günleri, milletimizin bir arada yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günlerdir.
 
Ramazan  Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir Ramazan  Bayramı’nı daha hep birlikte idrak etmenin mutluluğu içindeyiz dedi.
 
Bayramların, umutları canlandıran, toplumsal barışı güçlendiren, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularını doruğa çıkartan özel günler olduğunu ifade eden DURMAZ, mesajında şunları kaydetti:
 
 
 Ramazan  Bayramı’nın , anlamına uygun bir hoşgörü ve barış ortamı içerisinde geçirilmesini diliyorum. Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutladığımız Ramazan  Bayramı’nın ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa huzur getirmesini temenni ediyorum.
Hiç kuşkusuz dayanışma ve yardımlaşma ve böylesi özel günlerde doruğa çıkan kardeşlik duygumuz millet olarak en büyük gücümüzdür. Bu gücümüzün zaafa uğramasına aziz milletimizin hiçbir ferdinin müsaade etmeyeceğine inanıyorum.
Ülkemiz, büyük hedefler ve aydınlık bir geleceğin peşindedir. Amacımız Aziz Atatürk’ün hepimize hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmaktır. Başta demokrasimizin standardını yükseltmek olmak üzere, tüm alanlarda değişen ve gelişen şartların ortaya çıkardığı sorunlara kalıca çözümler bulmak zorundayız. Kavga ederek değil, daha fazla demokrasi, birlik, dayanışma, diyalog ve uzlaşı ile hedeflerimize ulaşabiliriz. Türkiye hepimizin en değerli varlığıdır. Bu güzel ülkede farklılıklarımızı zenginlik olarak görüyor, barış, hoşgörü ve kardeşlik içerisinde yaşıyoruz.
 
Yüce dinimizin de bir gereği olarak sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duyguları içerisinde, daha mutlu, daha huzurlu, daha güzel yarınlara hep birlikte ulaşacağımıza inancım tamdır. Ramazan  Bayramı’nın, çatışma kültürünün bir tehdit olduğu dünyamızda evrensel barışa, esenliğe ve huzura katkı sağlaması en büyük dileğimizdir.
 
Yurt içindeki ve yurt dışındaki vatandaşlarımızın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki soydaşlarımızın ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, selam ve sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum..