DURMAZ, Bugün Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla mesajında

DURMAZ, Bugün Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla mesajında


Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ,
Bugün Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla mesajında,  Otizm eksiklik değil farklılıktır. Farklılıkları birlikte fark edelim ve onların sevgi dolu enerjilerini hissedelim.
Otizmin farkındayız, onların yanındayız. Otizmin tek tedavisi erken tanı ile yoğun ve sürekli eğitimdir. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günüdür sadece bugün degil
7-24 onların yanında olalım.
Göz teması kuramayabilirim ama yüreğini hissederim.. Otizm eksiklik değil farklılıktır. Otizmin farkındayız ve Onların yanındayız…Durmaz yayınladıgı basın tplantısında,
Farkındalık demek; bilmek, olduğu gibi görmek, anlayışlı bir tutum geliştirmek demek. Siz de otizmi fark edin, görmezden gelmeyin.
Otizm eksiklik değil, farklılıktır. Otizmin farkındayız ve onların yanındayız.
Otizm bir hastalik değil, nörobiyolojik bir bozukluktur. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde sende Otizm’e mavi ışık yak.
Farklılıkları bu dünyaya çok şey katacak yeter ki farkında ve yanlarında olmayı bilelim.Daha güzel bir dünya İçin farkındayız, farklılıklarımızla bir aradayız.
Erken tanı, doğru bir eğitim, gerekli ilgi ve özenle otizmli kardeşlerimize ihtiyaçları olan anlayış ve duyarlılığı gösterebiliriz.Sizi çok seviyoruz..