DURMAZ, ABD’nin yaptırım kararına tepki gösterdi…

DURMAZ, ABD’nin yaptırım kararına tepki gösterdi…

Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ, ABD’nin Türkiye’yi Rusya’dan aldıgı S-400 lerle ilgili CAATSA yaptırım kararına büyük tepki göstererek, bu kabul edilecek bir şey degildir.                                                                                                               — Türkiye’nin geçen yıl Rusya’dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemleri nedeniyle ABD’nin Türkiye’ye yönelik olarak aldığı CAATSA yaptırım kararını şiddetle kınıyoruz.S-400 ler Ülkemizin egemenlik kararıdır.Bu nedenle yaptırımı asla kabul etmiyoruz.
-“Türkiye bir NATO ülkesidir. Amerika da bir NATO ülkesidir. Kaldı ki NATO’nun ilk 5’i içerisinde Türkiye önemli bir ülkedir. Yani sıradan bir ülke değildir.
– Gerek Sayın Trump döneminde gerek Sayın Obama döneminde her zaman iftiharla “Türkiye gibi bir NATO ülkesine sahibiz” denilirken, şu anda Amerika’nın kalkıp CAATSA diye bir olayla Türkiye’yi karşı karşıya getirmesi, bir defa NATO’daki çok önemli bir ortağına yapılan bir saygısızlıktır.
-Türkiye bir kabile devleti degidir.Bu nedenlerle ABD ‘nin aldıgı bu CAATSA yaptırım kararını şiddetle kınıyor, bu yanlış karardan dönülmesini bekliyoruz.