DURMAZ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

DURMAZ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ,Sevgileri, emekleri ve fedakârlıkları ile insanlığın umudu olan onur ve gurur duydugumuz tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kadına yönelik her türlü şiddeti kınıyor ve lanetliyorum.

DURMAZ, aile ve toplum yapısının temel direği olan kadınların eğitimden sanata, ekonomiden siyasete tüm alanlarda daha fazla varlık göstermesini çok önemli oldugunu vurguladığı mesajında şunları kaydetti:

 Tarihimiz boyunca hayatın her alanında en ön saflarda yer alan, bugün de mücadeleleri ve başarılarıyla örnek olan bütün kadınlarımızla gurur  ve onur duyuyoruz. Ayrımcılık, hak gaspı ve şiddet başta olmak üzere aile, eğitim, iş ve toplum hayatında kadınlarımızın karşı karşıya kaldığı meselelerin çözüme kavuşturulması için üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız.. Bir insanlık suçu olarak gördüğüm kadına yönelik her türlü fiziki ve ruhsal şiddeti ve ayrımcılığı bir kez daha en sert şekilde kınıyor lanetliyorum.

DURMAZ, mesajında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tekrar tebrik ediyor, annelerimizi, eşlerimizi, kız çocuklarımızı, kardeşlerimizi, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınları sevgiyle, saygıyla selamlıyorum..