DURMAZ, 5 Haziran Çevre Günü mesajı yayınladı..

DURMAZ, 5 Haziran Çevre Günü mesajı yayınladı..

DURMAZ, 5 Haziran Çevre Günü mesajı yayınladı..

Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin Durmaz,Dünya Çevre Günü dolayısıyla yayınladıgı mesajında bir ulusun gerçek zenginligi agaç örtüsüyle ve çevresi ile ölçülür..

Birleşmiş Milletler Örgütü 1972 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de 133 ülkenin katılımı ile düzenlediği zirvede, 5 Haziran’ın Dünya Çevre Günü olmasına oybirliği ile karar vermişti. Bu tarihten itibaren Birleşmiş Milletler’e üye ülkelerde 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak çeşitlik etkinliklerle kutlanıyor.

 Tüm dünyada sanayi ve teknolojideki gelişmeler, insan ile doğa arasındaki ilişki ve anlayışta da değişiklikleri beraberinde getirmiştir. Sınırsız tüketim ve doğaya tahakküm etme zihniyeti en büyük zararı yine insana, çevreye ve geleceğe vermektedir. Dünya genelinde kirlenen denizler, kuruyan su kaynakları, azalan orman varlığı, verimsizleşen topraklar hepimiz için bir tehdit oluşturmaktadır. Bu nedenle yaşanabilir bir dünya için tabiata, çevreye ve hayata bakış açımızın düzeltilmesi gerekmektedir. Çevrenin korunması bütün bireylerin, bütün ülkelerin ve bütün insanlığın ortak meselesidir.

Bizim Parti olarak,doğal varlıklarımızın korunması, planlı şehirleşme çalışmaları, ağaçlandırma seferberlikleri ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla gerçekleştirilecek  projelere özel bir önem verecegiz.

5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle, çevrenin ve doğal zenginliklerimizin korunması konusunda tüm vatandaşlarımızı  duyarlı  olmaya davet ediyor,Saygı sevgi ve hürmetlerimizi sunuyorum