DURMAZ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

DURMAZ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.


23 Nisan 1920; bir ulusun, tüm yurdu işgal altında olmasına rağmen, ulusal iradeden asla taviz vermeden, mücadele ruhunu Millet Meclisi üstünlüğüyle taçlandırmasıdır. Bağımsız ve güçlü Türkiye’nin temellerinin atıldığı tarihtir. 
TBMM; Ulusal egemenliğin üstünlüğünü başta emperyalist devletler olmak üzere tüm dünyaya ilan edişimizin sembolüdür. 
Atatürk’ün ‘Türk milletinin geleceği, çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır’ fikrini temel alan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ulus ve yurttaşlık bilincini gelecek kuşaklara taşımaya ilelebet devam edecektir.
Sadece ülkemizin değil tüm dünya çocuklarına da armağan edilerek evrensel insan hakları ilkeleriyle donanmış 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yılı kutlu olsun. Tüm dünya çocukları, savaşın değil barışın, şiddetin değil sevginin egemen olduğu bayramlarda buluşsunlar. 
Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hür iradeyi ve egemenliği bizlere miras bırakan, bu uğurda can veren değerlerimizi minnetle anıyoruz.Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir

DURMAZ, kutlama mesajında “23 Nisan 1920 ruhuyla çözemeyeceğimiz hiçbir sorun, aşamayacağımız hiçbir engel yoktur.  Tarihimiz bu konuda çok sayıda örnekle doludur. 23 Nisan aynı zamanda, geleceğimizin güvencesi olarak gördüğümüz, özgürlük ve bağımsızlık meşalesini devredeceğimiz çocuklarımızın da bayramıdır. İstiklâl Savaşımızın lideri, Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan’ın bu açıdan da ayrı bir manası vardır” dedi.

DURMAZ mesajında, “Milletimiz, tarihinin en sıkıntılı dönemini 20. Yüzyılın ilk çeyreğinde geçirmiştir. Bağımsızlık ve hürriyetimize kasteden düşmanlar, milletimizi tarihin bir öznesi olmaktan çıkartmak istemişlerdir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101 yıl önce bugün Ankara’da açılması tarihimizde önemli bir dönüm noktası teşkil etmiştir. TBMM’nin açıldığı bu gün, milletimizin istiklâl uğrundaki kararlılığını ve istikbale ilişkin umudunu paylaştığı gün olmuştur. Genç, yaşlı, kadın, erkek bütün eşhasıyla omuz omuza veren milletimiz, hürriyet ve bağımsızlığına kasteden düşmanlara karşı destansı bir mücadele vermiştir. Müstevlilerden aman dilenmeden kıt imkânlarla şeref ve haysiyetini koruyan milletimiz, elde ettiği zaferle al bayrağımızı özgürce göndere çekmeyi başarmıştır” ifadelerini kullandı.

 İstiklâl Savaşımızın lideri, Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan’ın bu açıdan da ayrı bir manası vardır. Daha özgür, daha aydınlık, daha huzurlu ve daha mutlu bir gelecek idealini  temsilen, bugün aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak ilan edilmiştir.  en büyük arzumuz, çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim alarak, topluma ve insanlığa yararlı özgür bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Yarınlarda ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın millî ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları, ve dünyaya açık olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur. Bu inanç ve düşüncelerle 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bizlere bağımsız ve hür bir ülke bırakan Birinci Meclisimizin cesur ve fedakâr üyelerini saygı ve şükranla anıyorum. İstiklâl mücadelesinde özveriyle görev almış Anadolu’nun her bir evladına rahmet diliyorum. Bu anlamlı günde coşkumuz ve neşemizi artıran değerli evlatlarımızın ve tüm milletimizin bayramlarını en samimi duygularla kutluyorum” açıklamalarında bulundu..