DURMAZ, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü mesajı..

DURMAZ, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü mesajı..

DURMAZ, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü mesajı..

Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ, Tarımsal üretimin sürekliliğin sağlanmasında başı çeken kadınlar adına adanmış bir gün olan Dünya Çiftçiler Günü 
kutlu olsun.

14 Mayıs 1946 Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun kuruluş tarihidir. Bu kuruluşun kısa adı İFAB’ tır. Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun kuruluş günü olan 14 Mayıs yalnız bizde değil kuruluşa üye bütün ülkelerde Dünya Çiftçiler Günü olarak kutlanmaktadır

 14 Mayıs 1984 yılından beri her yıl kutlanıyor.Dünya Çiftçiler Günü’nde beslenmemiz için gerekli tarım ürünleri üreten çiftçilerimizin bağ, bahçe ve tarlada nasıl zor şartlar altında çalıştıkları hatırlatılarak onların haklarının ve çalışma şartlarının iyileştirilmesine dikkatlerinizi  çekmek istiyoruz..DURMAZ mesajında..

Tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren  çiftçilerimizin,Sizin ellerinizde yoğruldu bu bereketli topraklar. Sizinle hayat buldu tarlaya düşen her bir tohum. Durmadınız, çalıştınız. Emeklerinizi alın terinizle harmanladınız. Bu aziz milletin, köklü ve asil tarihinde, daima sizlerin izi oldu. Siz ektiniz, biz doyduk bu zor günlerde. Durmadınız, çalıştınız, emeklerinizi nasırlı ellerinizle harmanladınız. İyi ki varsınız. İyi ki bu topraklara can suyu oldunuz. 

Tarımsal üretimin sürekliliğin sağlanmasında başı çeken kadınlar adına adanmış bir gün olan Dünya Çiftçiler Günü kutlar, Her zaman üreten ve çalışan tüm emekçi kadınlarımızın yanındayız.Saygı sevgi ve hürmetlerimizi sunarız..