Durmaz, 10 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayınladı..

Durmaz, 10 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayınladı..

Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ, Atatürk’ün Ölümünün 82. Yıldönümünde bir mesaj yayınladı.82  yıl önce ölümsüzlüğe yolcu edilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün bugün düşünceleri ve eserleriyle Türkiye’nin yolunu aydınlattığını belirten DURMAZ, “Bağımsızlık ve demokrasi benim karakterimdir” diyen Mustafa Kemal’in özgürlük, değişim ve çağdaşlaşma projesi olan laik Türkiye Cumhuriyeti’nin, günümüzde de içtenlikle benimsenmesi, savunulması, kararlılıkla korunması gereken en önemli eserlerinden biri olduğunu ifade etti.

Günümüz Türkiye’sinde, Atatürk Türkiye’sinin olmazsa olmazları olan laik cumhuriyete, toprak bütünlüne, ve ulusal birliğe yönelik tehdit ve tehlikelerin çok belirgin bir şekilde ortaya çıktığını kaydeden DURMAZ, toplumun her kesiminin giderek büyüyen bu tehdit ve tehlikelerin farkına varmaya, Atatürk ilke ve devrimlerini her geçen gün daha kararlılıkla sahiplenmeye, savunmaya başladığına dikkat çekti. DURMAZ, mesajında şunları kaydetti:
“82  yıl önce aramızdan ayrılan Atatürk, bir ülkenin onurunu haysiyetini koruyarak nasıl değiştirileceğini, nasıl dönüştürüleceğini, nasıl çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini, hem tarih yazarak, hem tarihe not düşerek göstermiş, hem de mazlum milletlere örnek olsun diye bunu tarihe tescil ettirmiş olan bir önderdir. İşte bu yüzden, değeri hergün biraz daha artan ve sıradanlaştırılamayan Atatürk, yurt içinde olduğu gibi, barışın, kardeşliğin, insanlığın çok ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğu günümüz dünyasında da yüzyılın lideri olarak saygıyla anılmaktadır. Bu aynı zamanda Atatürk’ün büyüklüğünün de kanıtıdır. Atatürk, bir coğrafyaya da, tarihe de sığmayan çağının en önemli devlet adamlarından biridir. Eserleri, sadece yaşadığı dönemde değil, aradan 82 yıl  geçmesine rağmen günümüzde de öneminden hiçbir şey kaybetmemiş, tam tersine her gün daha fazla değer kazanmıştır. 10 Kasımlar bu yüzden kazanımları sahiplenme, koruma, güçlendirme ve geleceğe taşıma günüdür. Bizim Parti’liler dün Mustafa Kemal ile çıktıkları yolda, bugün de Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında kararlılıkla yürüyor ve Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve özlemle anıyorlar.”

Ruhun şad olsun..