DURMAZ, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü mesajı yayınladı..

DURMAZ, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü mesajı yayınladı..

Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ,1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı..

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye’de ilk kez 1923’te resmî olarak kutlanmıştır. 2008 Nisan’ında, “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kutlanması kabul edilmiştir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen 5892 sayılı yasanın, 27 Nisan 2009’da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile, 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.
Emek, sermayeye öncüldür ve ondan bağımsızdır. Sermaye ancak emeğin meyvesidir ve emek olmadan sermaye olmazdı. Emek sermayeden üstündür ve daha büyük önem arz eder.
Haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla, 1 Mayıs’ın, anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında kutlanmasını dileyerek,  Dayanışmanın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs’ta başta işçi, memur ve emekçiler kardeşlerimiz olmak üzere bütün milletimizin  
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz