Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününe özel mesaj yayımladı

Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününe özel mesaj yayımladı


Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününe özel mesaj yayımladı.DURMAZ, “Toplumların doğru ve tarafsız bilgilendirilmesi adına; gazetecilere yönelik herhangi bir baskı ve dayatma ortamı olmamalıdır. Bunun yanı sıra yalan, yanlış, taraflı haber yapan basına gerekli hallerde de gerekli müeyyidelerin uygulanması için bir yasa çıkarılmalı, cemiyet ve derneklerin ötesinde bir otokontrol mekanizması kurulmalıdır. Yerel medyanın ayakta kalabilmesi ve güçlenmesi için de kapsamlı  bir çalışma yapılmalıdır.” ifadelerini kullandı.Gazetecilerin görevlerini icra ederken birçok zorlukla karşılaştıklarını kaydeden DURMAZ, toplumun daha şeffaf ve aydınlık günlere ulaşmasının ise özgür basın ile mümkün hale geleceğini vurguladı.
 

   Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ, basının  doğru, özgür ve tarafsız haber ile fikir, düşünce, ifade ve haberleşme özgürlüğü yanında insan hakları ve demokrasinin yılmaz savunucusu olan bir güç olacağını ifade ederek, tarafsız gazeteciliğin demokrasinin ilerlemesi adına gerekli ve önemli bir meslek olduğunu belirten Bizim Parti Genel Başkanı Hüseyin DURMAZ mesajına şöyle devam etti :”Haber alma ihtiyacının arttığı bu zamanda  haberleşme toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olmuştur.İnsanların, özgür, tarafsız, doğru, ilkeli ve eksiksiz haber akışıyla bilgilendirilmesi, şeffaf ve demokratik toplum olmanın gereğidir. Günümüzde özelikle bilgisayar teknolojisinin gelişmesi ile birlikte yazılı ve görsel basının etki alanı da hızla genişlemiş, kamuoyunun bilgilenme imkanlarına erişimini kolaylaştırmıştır.Bu yönüyle basın, toplumun bilgilendirilmesi ile beraber şehirlerin gelişimine,  toplumsal talep ve ihtiyaçlarının gündeme taşınmasına ve bir çok sorunun çözümüne de büyük fayda sağlamaktadır. 
Bu nedenlerle görevlerini Tarafsız,ilkeli,özgür ve  başarı ile ifa eden tüm basın çalışanlarının gazeteciler gününü kutluyorum.